Fatura Kontrol Hizmeti

Fatura Kontrol Hizmeti

Sürekli değişen elektrik tarifelerini takip etmek, uygulanan indirimleri hesaplayarak sözleşmeye uygunluğunu kontrol etmek uzman olmayan gözleri yorabilir.

Elektrik faturaları elektrik piyasası mevzuatlarına ve imzaladığınız sözleşmeye göre düzenlenir. Özellikle çok sayıda aboneliğe sahip işletmeler elektrik faturalarını takip ederek mevzuata ve sözleşmelerine uygunluğunu kontrol etmekte zorluklar yaşayabiliyor. Deca Enerji Danışmanlık olarak faturalarınızın matematik hesabını ve mevzuata uygunluğunu kontrol ediyoruz.

Güven, Kontrole Mani Değildir!

Enerji tedarikçinize çok güveniyor olabilirsiniz ancak sehven hatalar oluşabileceğini unutmamak gerekir. Fatura denetim hizmetimiz ile size yardımcı olabiliriz.

 

Faturanız Neden Yüksek?

Fiyata mı Zam Geldi Yoksa Tüketiminiz mi Arttı?

Faturayı kontrol edebilmek için doğru soruları soruyor olmalısınız. Çoğu şirket elektrik faturalarının arttığını bilir ancak bunun neden kaynaklı olduğunu tespit etmekte desteğe ihtiyaç duyar.

Fatura Kontrol Hizmetimiz Kurumların Gizli Maliyetlerden Koruyor

Gerçekleşen elektrik tüketimleriniz bir önceki aya, aynı özellikteki bir başka aboneliğinize göre kıyaslamak doğru sonuçlar elde etmenin en güzel yollarındandır. Faturanızın kaç günlük okunduğu, hangi tarife dönemine denk geldiğini bilirseniz tüketimlerinizin mi arttığını yoksa yüksek fiyatlarla mı ödeme yaptığınızı anlayabilirsiniz. Deca Enerji Danışmanlık elektrik tarifeleri ve mevzuatı konusunda uzmandır ve bu konudaki kontrolleri sizin adınıza yaparak doğru tavsiyelere ile sizi yönlendiriyor.

 

İmzaladığınız enerji tedarik anlaşmasına göre oluşan indirimin faturanıza uygulandığından emin oluruz.

Enerjinizi lisans sahibi özel bir enerji tedarik şirketi ile indirimli olarak ikili anlaşma üzerinden tedarik etmek, şirketinizin kârlılığını artırmanın harika bir yoludur. Bununla birlikte, çoğu zaman elektrik faturalarında anlaşmaya vardığınız indirim oranı bulunmaz. Deca Enerji Danışmanlık olarak sözleşmenizde size taahhüt edilen indirimin faturanıza uygulandığından emin oluyoruz.

Harcama Yaparken Kazandırırız

Elektriği ucuz almak kadar aldığınız ürünün doğru fiyatlandırıldığından emin olmak elektrik maliyetlerinizi yönetmenin en doğru yoludur. Siz indirimli elektrik faturalarından tasarruf sağlarken biz değişken elektrik fiyatları takip ediyoruz.

 

Faturanızda YEKDEM Bedeli var mı?

Bazı elektrik tedarik anlaşmalarında aktif enerji ve dağıtım bedeli haricinde ek olarak YEKDEM bedeli yer alır. YEKDEM bedeli yansıyan bu faturalar oldukça karmaşık olabilir.

YEKDEM bedelinin hesaplandığı, YEKDEM birim maliyeti, EPİAŞ tarafından her ayın 15’inde açıklanır.

Aybaşında düzenlenen faturanıza tahmini YEKDEM Bedeli yansıtılır ve gerçek YEKDEM birim fiyatı belli olduktan sonra mahsuplaşma yoluna gidilir. Bu süreçler Deca Enerji uzmanları eşliğinde şirketler için çok daha anlaşılabilir hale geliyor.

Deca Enerji olarak, indirimli elektrik tedarikçinizin faturanıza yansıttığı YEKDEM bedelini kontrol ederek doğru şekilde tahakkuk ettiğinden emin oluyoruz.

Reaktif Bedelleri Tespit Eder, Önler ve İadesi İçin Çalışırız

Bazı yükümlülüklerin yerine getirilmemesi durumunda elektrik faturanıza reaktif bedeller yansıtılabilmektedir. Bu bedeller ile ilgili gerekli aksiyonlar alınmadığı takdirde önlenebilir olmasına rağmen faturanızın tutarını arttırabilir. Kimi kurumsal işletmeler çoğu zaman reaktif bedel ödediğinin farkına bile varmazlar.

GDDK’yı Hiç Duydunuz mu?

Bazı durumlarda indirimli elektrik hizmeti alan işletmelerin faturalarına GDDK yansıtılır. Geçmiş Dönük Düzeltme Kalemi’nin kısaltması olan GDDK, geçmiş 6 ay içindeki ilgili ayın tüketiminin eksik ya da fazla faturalandırılması nedeniyle faturaya yansıtılan bir kalemdir. GDDK bedelinde yer alan bedelin doğruluğunu kontrol etmek konu hakkında uzmanlığı olmayanlar için mümkün olmadığı için Deca Enerji Danışmanlık hizmetleri büyük fayda sağlar.

 

Organize Sanayi Bölgesi Elektrik Faturaları

Birçok OSB’nin düzenlediği elektrik faturaları uzmanlar için bile kontrol edilemeyecek kadar karmaşık olabilmektedir. Elektrik fatura bileşenlerini ve bu bileşenlerin birim fiyatlarını kontrol edecek bilgilere ulaşmak, bunları anlamlı verilere çevirmek Deca Enerji Danışmanlık olarak uzman olduğumuz konulardandır.

Gizemli OSB Elektrik Faturalarının İçinden Çıkamıyor musunuz?

Deca Enerji Danışmanlık olarak, OSB içindeki işletmelerinizin faturalarını her ay düzenli olarak kontrol ederek doğru düzenlendiğinden emin oluruz.

KEŞFET

SİZE DEĞER YARATACAK HİZMETLER SUNUYORUZ

İhtiyacınız olan hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

TARİFE DANIŞMANLIĞI
FATURA KONTROL HİZMETİ
TOPLU ABONELİK HİZMETİ
YENİLENEBİLİR ENERJİ SERTİFİKASI TEDARİK DANIŞMANLIĞI
ELEKTRİK TEDARİK DANIŞMANLIĞI
ÇATI ÜSTÜ GES PROJELERİ


Kaliteli

HİZMET

&

Güvenilir

ÇÖZÜMLER

Kaliteli hizmet anlayışı ile sizi ve cebinizi koruyacak uygulamalar gerçekleştiriyoruz.

SİZİN İÇİN ÇALIŞIYORUZ

ENERJİ ÇÖZÜMLERİNDE BİZE GÜVENİN

Enerji odaklı ihtiyaç, proje ve danışmanlık hizmetlerinde her zaman sizlerin yanınızdayız.

İLETİŞİM

HEMEN
BİZE ULAŞIN

Uzmanlarımız en kısa sürede
sizin mesajlarınızı cevaplamak için
sizinle iletişime geçeceklerdir.